İŞYERİ HEMŞİRELİĞİ / DİĞER SAĞLIK PERSONELİ (DSP) EĞİTİMLERİ

İşyeri Hemşiresi / Diğer Sağlık Personeli (DSP) Ne Demektir?

Ankara Diğer Sağlık Personeli Kursu Eğitimi veren Yeni Uzman Akademi’yi arayıp İşyeri hekimliği kursu, işyeri hemşireliği kursu, İş güvenliği kursu alabilirsiniz.

 Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 6331 Sayılı İş Sağlığı Ve güvenliği Kanunu gereğince; işyerlerinde çalışanların iş sağlığı ve güvenliğinin kontrol edilmesi ve yine var olan çalışma şartlarının iyileştirilmesi için işverenin istihdam etmesi gereken personeldir.  

İşyeri hemşiresi: 25/2/1954 tarihli ve 6283 sayılı Hemşirelik Kanununa göre hemşirelik mesleğini icra etmeye yetkili, iş sağlığı ve güvenliği alanında görev yapmak üzere Bakanlıkça yetkilendirilmiş işyeri hemşireliği belgesine sahip hemşire/sağlık çalışanını ifade eder.

Diğer Sağlık Personelinin Görevleri Nelerdir?

1) İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin planlanması, değerlendirilmesi, izlenmesi ve yönlendirilmesinde işyeri hekimi ile birlikte çalışmak, veri toplamak ve gerekli kayıtları tutmak.

2) Çalışanların sağlık ve çalışma öykülerini işe giriş/periyodik muayene formuna yazmak ve işyeri hekimi tarafından yapılan muayene sırasında hekime yardımcı olmak.

3) Özel politika gerektiren grupların takip edilmesi ve gerekli sağlık muayenelerinin yaptırılmasını sağlamak.

4) İlk yardım hizmetlerinin organizasyonu ve yürütümünde işyeri hekimi ile birlikte çalışmak.

5) Çalışanların sağlık eğitiminde görev almak.

6) İşyeri bina ve eklentilerinin genel hijyen şartlarının sürekli izlenip denetlemesinde işyeri hekimiyle birlikte çalışmak.

7) İşyeri hekimince verilecek iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili diğer görevleri yürütmek.

8) İşyerinde görevli çalışan temsilcisi ve destek elemanlarının çalışmalarına destek sağlamak ve bu kişilerle işbirliği yapmak.

Kimler İşyeri Hemşiresi Olabilir?

Hemşirelik

Acil Tıp Teknisyenliği

Sağlık Memurluğu

Çevre Sağlığı Teknisyenliği Bölümlerinden mezun olanlar İşyeri Hemşiresi / Diğer Sağlık Personeli olabilirler.

Ankara Yeni Uzman Akademi İşyeri Hemşireliği Kursu Başvuruları

Ankara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’den eğitim almak isteyenlerin eğitim kurumumuza;

-Diploma

-Nüfus Cüzdanı

-Kurs Başvuru Dilekçesi ile başvuru yapabilirler.  

Eğitim Süreci

Ankara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’de eğitimler ilgili bakanlığın uygun gördüğü program temel alınarak işlenir. Eğitimlerin süresi 90 saat olmakla beraber 45 saati uzaktan eğitim 45 saati ise örgün eğitim olarak yapılır.

Uzaktan Eğitimler: Ankara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin uzaktan eğitim programı üzerinden yapılır. Derslere katılımcılarımız uzaktan eğitim programı sürecinde istedikleri saatlerde girebilirler.  

Örgün Eğitimler: Yüz yüze olarak eğitim kurumumuzAnkara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin dersliklerinde yapılır. Örgün eğitimlere katılımcıların derslere katılma zorunluluğu vardır.

Ankara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’de Pandemi Dönemi

Pandemi döneminde eğitimlerimizde küçük bir değişikliğe giderek hiçbir aksaklığa meydan vermeden kurslarımıza devam ediyoruz. Temizlik – mesafe – maske kurallarına uymak ve uyulmasına katkı sağlamak amacıyla örgün olarak yapılan 45 saatlik ders programımızı da internet ortamına taşıdık. Katılımcılarımız böylelikleAnkara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’ye gelmek yerine internetin olduğu her yerden eğitimlere girme şansı elde etti. Siz de eğitimlerinizi % 100 internet aracılığıyla almak için acele edin.

Ankara’da DSP Denilince Akla Biz Geliriz

Katılımcılarımızın Ankara işyeri hemşireliği kurslarında Yeni Uzman Akademi’yi seçmelerinin nedenlerini saymakla bitiremeyiz. Eğitim kurumumuzdan kurs almış katılımcılarımıza bu soruyu yönelttiğinizde birbirinden farklı birçok cevap almanız mümkündür. Dilerseniz katılımcılarımızın vereceği muhtemel cevaplardan sadece birkaç tanesini sizin için sıralayalım.

Ankara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi bütün kursiyerlerine ücretsiz olarak,

  • Konu anlatımı ve soru bankasından oluşan eğitim seti hediye etmekle beraber
  • Sınav öncesi 60 saate varan soru çözüm ve ders tekrar programları ve
  • İngilizce ve Rusça Eğitimleri ( Katılımcılarımız birini seçebilirler)
  • ISO 45001 Eğitimleri düzenlemektedir

Bu saydıklarımız katılımcılarımıza sunduğumuzun imkânların sadece birkaçı olmakla beraber,

Ankara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi olarak eğitim ailemizin bir parçası olarak katılımcılarımızı ailemizin bir parçası olarak görüyoruz.  Kurs dönemi boyunca ve kurslarını başarı ile tamamlamalarının ardında da bağlarımızı koparmamak ve onlara imkânlarımızın el verdiği dairede bütün desteği sağlamak amacıyla sosyal medya hesaplarımız üzerinden İSG alanındaki gelişmeleri bildirerek ve yine sosyal medya hesapları üzerinden yayınladığımız iş ilanları ile destek veriyoruz. Sizler de eğitim kurumumuzu https://www.facebook.com/taner.basol.311   facebook ve https://instagram.com/yeni_uzmanakademi?igshid=j2kucvlxiut instagram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Ankara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi eğitimlerinde sadece kendi kursiyerlerini değil iş sağlığı ve alanında emek harcayan ve eğitim alan meslektaşlarına hizmet etme amacıyla dijital ders notlarını ve İSG alanındaki mevzuatları da sitemiz üzerinden yayınlıyoruz. Ana sayfamızda bulunan ders notları butonunu tıklayarak veya  https://yeniuzmanakademi.com/is-guvenligi-ders-notlari linkinden ders notlarını indirebileceğiniz gibi yine ana sayfamızda bulunan İSG Mevzuatları butonuna tıklayarak veya https://yeniuzmanakademi.com/is-sagligi-ve-guvenligi-mevzuatlari linkinden mevzuatları da indirebilirsiniz.

Ankara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi eğitim sektöründe 7 yılı birçok başarı ile beraber geride bırakmaya hazırlanan; iş sağlığı ve güvenliği alanında kurslar düzenleyen bir eğitim kurumudur.

Diğer sağlık personeli ( işyeri hemşireliği) eğitimlerinde adresiniz Ankara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi yarınlarınız da umut olsun.