Sağlıklı Yaşama Hakkı

Çalışma hayatının yön değiştirmesi nedeniyle iş sağlığı ve güvenliğine duyulan ihtiyaç daha da artmıştır.  İş sağlığı ve güvenliğine duyulan önemin artması doğrultusunda işyeri hekimine olan ihtiyaç da her zamankinden daha fazla olmuştur. Ağır sanayi hamlelerinin bir sonucu olarak meslek hastalıklarında ve iş kazalarında da artış söz konusudur.  Bu gibi olumsuzlukların önüne geçilebilmesi için de işyeri uzmanlarına olduğu kadar işyeri hekimlerine de büyük görevler düşmektedir.  Çünkü sağlıklı yaşama herkesin hakkıdır. Kişinin ekonomik durumu, eğitim durumu ne olursa hiç kimse en doğal hakkı olan sağlıklı yaşam hakkının elinden alınmasına göz yumamaz.  Sağlıklı bir yaşam için de iş hayatındaki şartların iyileştirilmesi gerekir.

Ankara İşyeri Hekimliği Kursu

İşyeri Hekimi Kimdir?

Bakanlık tarafından verilmiş işyeri hekimliği belgesine sahip hekimler olarak tanımlanan işyeri hekimlerinin görev ve sorumlulukları da kanun ve mevzuatlarla belirlenmiştir. İşyeri hekimliği, her hekimin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının şartlarını yerine getirme kaydıyla elde edebileceği bir unvandır.

İşyeri hekimleri hizmet verdikleri işyerlerinde muayene, gözlem ve görüşmelerin kişisel mahremiyete saygı ve hasta kayıtlarının gizliliğinin korunabileceği bağımsız bir mekân, tanı ve tedavi ile acil tıbbi yardım görevlerini destekleyecek en uygun donanımın bulunduğu ulaşımı kolay ve kendilerine ayrılmış bölgelerde hizmet verirler.

İşyeri Hekimliği Yapabilmek İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

İşyeri hekimi olabilmek için bakanlık tarafından belirlenmiş şartlar vardır. Bu şartları Ankara işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi olarak sizin için değerlendirdik.

  1. İşyeri Hekimliği Eğitimi Alınmalıdır

İşyeri hekimi olmak isteyen hekimlerimiz başta Ankara işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi olmak üzere bakanlık tarafından işyeri hekimliği eğitimi açma yetkisine sahip kurumlardan eğitim alarak ilk şartı yerine getirmiş olurlar.

İşyeri Hekimliği Eğitimleri Hakkında Bilgi Verir Misiniz?

Hekimlerimiz eğitim kurumumuz Ankara işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’ye diploma, nüfus cüzdanı, kurs kayıt başvuru dilekçesi ile gelerek başvuru işlemlerini tamamlayabilir.

Hekimlerimizin diploma ve nüfus cüzdanında yer alan bilgiler arasında tutarsızlık olduğunda, yukarıdaki belgelere ek olarak nüfus kayıt örneği de getirmeleri gerekmektedir.

Eğitim aşamasına da değinirsek, işyeri hekimliği eğitimleri Ankara işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’de teorik ve pratik eğitimler olmak üzere iki aşamada gerçekleşmektedir. Teorik eğitimlerimiz de pandemi dönemi öncesine kadar uzaktan eğitim ve teorik eğitim olarak iki bölümde gerçekleştirilmekteydi. Pandemi döneminde alınan tedbirlere katkıda bulunak amacıyla eğitim kurumumuz Ankara işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi, örgün eğitimlerini online sistem üzerinden yapmaya karar vermiştir. Böylelikle teorik eğitimleri katılımcılarımız tamamını internet aracılığıyla bulundukları işyerinde veya evlerinde takip etme fırsatı yakalamışlardır.

Ankara işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’de eğitim süresi ise şöyledir: Teorik eğitimler % 100’ü uzaktan eğitim olmak üzere 180 saat, pratik eğitimler ise 40 saattir.

  • İşyeri Hekimliği Sınavında Başarılı Olunmalıdır

Hekimlerimizin eğitim kurumundan aldıkları eğitimi tamamladıktan sonra ÖSYM tarafından yapılan işyeri hekimliği sınavına girerek yeterli puanı almaları gerekmektedir. Yeterli puanı alan hekimlerimiz bakanlıktan İşyeri Hekimliği Sertifikalarını alarak görev yapmaya başlayabilirler.

İşyeri hekimliği sınavında başarılı olamayan hekimlerimiz ise bir sonraki sınava tekrar kurs almadan girebilirler.

 Ankara işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi olarak sınavlarda başarılı olamayan kursiyerlerimizi, sonraki sınav için ücretsiz olarak eğitimlerimize davet ediyoruz. Dileyen hekimlerimiz eğitim Ankara işyeri hekimliği kursumuza dersleri misafir öğrenci olarak tekrar almak için başvurabilirler.

İşyeri Hekimliği Kursu Olarak Sizi Farklı Kılan Nedir?

Ankara İşyeri Hekimliği Kursu Yeni Uzman Akademi sektörde 7 yılı aşkın bir süredir yer almaktadır. Eğitim kalitesini de her yıl var olanın üstüne yenilikler ekleyerek artırmaktadır.

Kurumumuzdan eğitim alan her kursiyerimize ücretsiz ders kitapları hediye ederek, kursiyerlerimizin kaliteli kaynak arama derdine son veriyoruz.

Kursiyerlerimiz eğitim kurumumuzdan hangi eğitimi alırsa alsın bütün kursiyerlerimize ücretsiz İngilizce ve Rusça eğitimleri veriyoruz.

Eğitimlerini Ankara işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’den alan bütün katılımcılarımızı sınav öncesi yaptığımız soru çözüm ve ders tekrarı eğitimlerimize ücretsiz davet ediyoruz.

Ankara İşyeri Hekimliği Kursu Yeni Uzman Akademi https://www.facebook.com/taner.basol.311  ve  https://instagram.com/yeni_uzmanakademi?igshid=j2kucvlxiut adresleri ile sosyal medya yoluyla da kursiyerlerini, işyeri hekimliği alanındaki yeniliklerden haberdar ederken, iş alanları hakkında da bilgiler sunmaktadır.

Herkes faydalansın diye iş sağlığı ve güvenliği uzmanlığı, işyeri hekimliği, diğer sağlık personeli ders notlarını da  https://yeniuzmanakademi.com/is-guvenligi-ders-notlari sayfamız üzerinden ücretsiz olarak indirebileceğiniz gibi https://yeniuzmanakademi.com/is-sagligi-ve-guvenligi-mevzuatlari sayfamızdan giriş yaparak alanınızla ilgili mevzuatları yine ücretsiz olarak indirebilirsiniz.