İş Sağlığı Ve Güvenliği Hizmetlerinin Uygulanması Ve İşyeri Hemşireliği (DSP)

İş Güvenliği

İzmir Diğer Sağlık Personeli Kursu Eğitimi veren Yeni Uzman Akademi’yi arayıp İşyeri Hekimliği Eğitimi, işyeri hemşireliği eğitimi, İş güvenliği Eğitimi alabilirsiniz.

İş yerlerinde işin yürütüldüğü esnada çeşitli sebeplerle sağlığa zarar verebilecek koşullardan korunmak amacıyla yapılan sistemli ve bilimsel çalışmalar “İş Sağlığı Ve Güvenliği” olarak tanımlanmaktadır.  Evrensel anlamda ise İş sağlığı ve güvenliği; henüz bir tehlike veya arıza meydana gelmeden, tehlikeler ve riskler öngörülerek, bunların kabul edilebilir olup olmadığına karar verme çalışmalarını kapsamaktadır.

 6331 Sayılı İş sağlığı ve Güvenliği Kanununda eski geleneksel yaklaşımlar yerini çağdaş yaklaşımlara bırakmıştır. Geleneksel yaklaşımda, kazaların ve sistem bozukluklarının incelenmesi temel alınırken, olay sonrası inceleme ve işin yeniden düzenlenmesini hedef alınır. Çağdaş güvenlik yaklaşımı ise, sistem hataları yerine, güvenlik yönetim sisteminin incelenmesi, risk değerlendirme ve güvenlik kültürüne ağırlık verir. Burada amaç olay gerçekleşmeden çalışanların güvenliği sağlayacak adımlar atmaktadır.

İzmir Diğer Sağlık Personeli Kursu

Kimler DSP Olabilir

Diğer sağlık personeli (İşyeri Hemşireliği) eğitimine; hemşire, sağlık memuru, acil tıp teknisyeni ve çevre sağlığı teknisyeni diplomasına sahip olan kişiler katılabilir.

Diğer Sağlık Personeli Temel Eğitim Programının Genel Yapısı

Eğitim kurumumuz İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’de eğitim süresi

tamamı teorik olmak üzere toplam 90 saat olarak tasarlanmıştır.

İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’de 90 saat eğitimlerin tümü teorik eğitim olmakla beraber; 45 saati internet üzerinden aracılığıyla kayıtlı derslerin katılımcılar tarafından gün içerisinde kendileri için uygun saatler arasında yapılır.

Geriye kalan 45 saati ise İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin dersliklerinde yüz yüze yapılan eğitimlerdir. Bu eğitimlerin ders programı daha önceden belirlenmiş olup; katılımcılar kayıtta 09.00 veya 15.00’da başlayan dersleri tercih edebilir.

Pandeminin olumsuz etkilerinden katılımcılarımızın daha az etkilenmelerini sağlamak ve sosyal mesafe kuralına uyulmasına destek amacıyla  İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’de örgün eğitimler online olarak yapılmaya başlamıştır. Böylelikle eğitimlerimizin tamamını internet aracılığı ile vermeye başladık. Bu durumda herkes evinden ve iş yerinden özetle internetin olduğu her yerden derslerimize katılma şansı elde etti.

Diğer Sağlık Personelinin Görevleri Nelerdir?

1) İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin planlanması, değerlendirilmesi, izlenmesi ve yönlendirilmesinde işyeri hekimi ile birlikte çalışmak, veri toplamak ve gerekli kayıtları tutmak.

2) Çalışanların sağlık ve çalışma öykülerini işe giriş/periyodik muayene formuna yazmak ve işyeri hekimi tarafından yapılan muayene sırasında hekime yardımcı olmak.

3) Özel politika gerektiren grupların takip edilmesi ve gerekli sağlık muayenelerinin yaptırılmasını sağlamak.

4) İlk yardım hizmetlerinin organizasyonu ve yürütümünde işyeri hekimi ile birlikte çalışmak.

5) Çalışanların sağlık eğitiminde görev almak.

6) İşyeri bina ve eklentilerinin genel hijyen şartlarının sürekli izlenip denetlemesinde işyeri hekimiyle birlikte çalışmak.

7) İşyeri hekimince verilecek iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili diğer görevleri yürütmek.

8) İşyerinde görevli çalışan temsilcisi ve destek elemanlarının çalışmalarına destek sağlamak ve bu kişilerle işbirliği yapmak.

İşyeri Hemşireliği Eğitimlerinde İlk Tercih

Katılımcılarımızın İzmir işyeri hemşireliği kurslarında Yeni Uzman Akademi’yi seçmelerinin nedenlerini saymakla bitiremeyiz. Eğitim kurumumuzdan kurs almış katılımcılarımıza bu soruyu yönelttiğinizde birbirinden farklı birçok cevap almanız mümkündür. Katılımcılarımızın bizi tercih etme nedenlerinden sadece birkaç tanesi:

İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi bütün kursiyerlerine ücretsiz olarak,

  • Konu anlatımı ve soru bankasından oluşan eğitim seti hediye etmekle beraber
  • Sınav öncesi 60 saatlik soru çözüm ve ders tekrar programları ve
  • İngilizce ve Rusça Eğitimleri
  • ISO 45001 Eğitimleri düzenlemektedir

Bu saydıklarımız katılımcılarımıza sunduğumuzun imkânların sadece birkaçı olmakla beraber,

İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi olarak katılımcılarımızı eğitim ailemizin bir parçası olarak görüyoruz.  Kurs dönemi boyunca ve kurslarını başarı ile tamamlamalarının ardında da bağlarımızı koparmamak ve onlara imkânlarımız sınırlarında bütün desteği sağlamak amacıyla sosyal medya hesaplarımız üzerinden İSG alanındaki gelişmeleri bildirerek ve yine sosyal medya hesapları üzerinden yayınladığımız iş ilanları ile destek veriyoruz. Sizler de eğitim kurumumuzu https://www.facebook.com/taner.basol.311   facebook ve https://instagram.com/yeni_uzmanakademi?igshid=j2kucvlxiut instagram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi eğitimlerinde sadece kendi kursiyerlerini değil iş sağlığı ve alanında emek harcayan ve eğitim alan meslektaşlarına hizmet etme amacıyla dijital ders notlarını ve İSG alanındaki mevzuatları da sitemiz üzerinden yayınlıyoruz. Ana sayfamızda bulunan ders notları butonunu tıklayarak veya  https://yeniuzmanakademi.com/is-guvenligi-ders-notlari linkinden ders notlarını indirebileceğiniz gibi yine ana sayfamızda bulunan İSG Mevzuatları butonuna tıklayarak veya https://yeniuzmanakademi.com/is-sagligi-ve-guvenligi-mevzuatlari linkinden mevzuatları da indirebilirsiniz.

İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi eğitim sektöründe 7 yılı birçok başarı ile beraber geride bırakmaya hazırlanan; iş sağlığı ve güvenliği alanında kurslar düzenleyen bir eğitim kurumudur.