ANKARA’DA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİNİN DEĞİŞMEZ ADRESİ

İş Sağlığı Ve Güvenliği Nedir?

Ankara İş Güvenliği Eğitimi veren  Yeni Uzman Akademi’yi arayıp İşyeri Hekimliği Kursu,İşyeri Hemşireliği Kursu,İş Güvenliği Kursu eğitimleri alabilirsiniz..İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi alanında  iş dünyasına  binlerce İSG Profesyoneli kazandıran Yeni Uzman

İş Sağlığı ve Güvenliği, işyerinde çalışanların korunmasını sağlamak amacıyla şirketler tarafından benimsenmesi gereken çeşitli önlemlerdir.

 İş sağlığı ve güvenliği çalışmalarındaki amaç işyerlerindeki kaza veya diğer olumsuzlukların ortadan kaldırılması; kaldırılması mümkün değilse de en aza indirmektir.

Ankara İş Güvenliği Kursu

İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanı Kimdir?

İş sağlığı ve güvenliği uzmanları, işyerlerini, çalışanların sağlığını, güvenliğini, konforunu ve performansını etkileyebilecek çevresel veya fiziksel faktörleri gözeterek inceler.  Bu incelemeleri ile de iş ortamını daha elverişli ve güvenli hale getirir. 

İş sağlığı ve güvenliği uzmanları çalışan güvenliğiyle beraber bu yöndeki eğitim programlarını geliştirir ve yürütür. Bu programlar, güvenlik ekipmanlarının nasıl doğru bir şekilde kullanılacağını ve acil bir durumda nasıl müdahale edilmesi gerektiği başta olmak üzere birçok konuyu kapsar.

İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanlığı tehlike sınıfına göre üç kısma ayrılmıştır. Çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde (A) sınıfı, tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde en az (B) sınıfı, az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde ise en az (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olmaları şartı aranır. 

Kimler İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Olabilir?

İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanı olabilmek için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının belirlemiş olduğu kriterler vardır.

Uygun Fakülte ve Bölümlerden Mezun Olmak

İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanı olabilmek için,

  • Mimarlık Fakültesi mezunları
  • Mühendislik Fakültesi mezunları
  • Teknik Eğitim Fakültesi mezunları  
  • Fen Fakültelerinin; Fizik, Kimya, Biyoloji bölümleri mezunları
  • Meslek Yüksek Okullarının İş Sağlığı ve Güvenliği Programları mezunları İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı olabilirler.  

İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi Almak

İş sağlığı ve güvenliği uzmanı olabilmek için Yeni Uzman Akademi İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitim Merkezi gibi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir eğitim kurumundan uygun eğitim programını alması gerekmektedir.

Eğitim Almak İçin Gerekli Belgeler

Diploma

Nüfus Cüzdanı

Kurs Başvuru Dilekçesi ( Kayıt esnasında kurumumuzdan temin edebilirsiniz)

Eğitim Süreci

Eğitimler normal şartlar içerisinde ,

90 saat, uzaktan eğim şeklinde Ankara iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin Yeniuzman.isguzem.online  üzerinden kursiyerlerin diledikleri saatleri zaman diliminde girdikleri derslerdir.

90 saat, örgün eğitim şeklinde Ankara iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin profesyonel eğitimci kadrosu eşliğinde İSG eğitimlerine uygun dizayn edilmiş sınıflarında yapılmaktadır.

40 saat süren pratik eğitimler ise eğitim kurumumuzun uygun gördüğü işyerlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlarının gözetiminde tehlike sınıflarına uygun işyerlerinde yapılmaktadır.

Pandemi Döneminde Eğitimlerimiz

 Eğitim kurumumuz kurslarını pandemi döneminde, tamamen elektronik ortama taşınmıştır,

 90 saat kursiyerlerin gün içinde dilediği saatte girebilecekleri asenkron eğitim

 90 saat ise eşzamanlı (online) eğitim olarak kurumumuzun eğitim kadrosundaki eğiticiler tarafından yapılmaktadır.  Böylelikle Ankara işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi teorik eğitimlerinin tümünü internete taşımakla, iş güvenliği eğitimi almak isteyip de kurumumuza gelemeyen arkadaşlarımıza ev konforunda eğitim imkânı sağlıyoruz.

Staj eğitimleri ise kurumumuz bünyesinde bulunan iş sağlığı ve güvenliği gözetiminde işyerlerinde pandemi kuralları dikkate alınarak yapılmaya devam etmektedir.

İş Sağlığı Ve Güvenliği Sınavından Başarılı Olmak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının görevlendirilmesi ile ÖSYM tarafından yapılan İSG Sınavlarına girip yeterli puanı almaları gerekmektedir. Sınavlardan başarılı olan kursiyerler İSG Kâtip üzerinden sertifikalarının aktif hale gelmesinin ardından İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı olarak görev yapmaya başlayabilirler. Sınavda başarısız olan adaylar ise sonraki sınavlara kurs almadan tekrar girebilirler. İSG Uzmanlığında her sınıf için bir defa kurs almak bakanlıkça yeterli görülmektedir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlığında Tehlike Sınıfları  

Bakanlık tarafından İSG Uzmanlığı tehlike gruplarına göre üç gruba ayrılmıştır. C Sınıfı İSG Uzmanlığı kariyerinin ilk basamağıdır. Yukarıda bahsettiğimiz işlemleri gerçekleştiren adaylar C sınıfı uzmanı olabilirler.

B Sınıfı İSG Uzmanı olmak isteyenlerin ise C Sınıfı İSG Sertifikaları ile 3 yıl tam zamanlı olarak çalışmış olmaları ve bu çalışmalarını İSG Kâtip uygulaması sözleşmeleri ile belgeleyebilmelidirler. Bu belgeleme işlemini gerçekleştiren adaylar B sınıfı İSG Eğitimi almaları ve B Sınıfı İSG sınavında başarılı olmaları üzerine B Sınıfı İSG Uzmanı olabilirler. 

A Sınıfı İSG Uzmanı olmak isteyenlerin ise B Sınıfı İSG Sertifikaları ile 4 yıl tam zamanlı olarak çalışmış olmaları ve bu çalışmalarını İSG Kâtip uygulaması sözleşmeleri ile belgeleyebilmelidirler. Bu belgeleme işlemini gerçekleştiren adaylar A sınıfı İSG Eğitimi almaları ve A Sınıfı İSG sınavında başarılı olmaları üzerine A Sınıfı İSG Uzmanı olabilirler. 

Anakara Yeni Uzman Akademili Olmak Bir Ayrıcalıktır

Ankara iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi profesyonel eğitim kadrosu ile A, B ve C sınıfı eğitimi alan kursiyerlerine sağladığı imkânlarla eğitim süresince ve eğitim sonrasında da kursiyerlerinin yanında olmaya onlara devam ediyor.

 Eğitimlerini Ankara iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi farkıyla alan her kursiyerimize tamamen ücretsiz

  •   Online İngilizce ve Rusça eğitimleri
  •   Online ISO 45001 eğitimleri
  •   Online sınav öncesi soru çözüm programları düzenlemekle birlikte
  • İSG sınavlarına hazırlık kitaplarınız ve soru bankalarınız da yine bizden size armağan.

Kurumumuzdan eğitim alsın veya almasın tüm İSG uzmanı adaylarının yararlanabilmesi için ders notlarımızı Ankara iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin ana sayfasından yayınlıyoruz. Ders notuna ihtiyacı olan herkes ücretsiz olarak sayfamızdan ders notlarını ücretsiz indirebilir ve arkadaşlarına da sitemizdeki ders notlarını paylaşabilir.  

Eğitim kurumunuz, sosyal medya aracılığı ile İSG alanındaki tüm gelişmeleri takipçileri ile anında buluşturuyor. Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek İSG gelişmelerinden haberdar olabileceğiniz gibi yine sosyal medya hesaplarımızdan İSG alanındaki iş ilanlarını da takip edebilirsiniz. Ankara iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi eğitim merkezini takip edebileceğiniz sosyal medya hesaplarımız: https://www.facebook.com/taner.basol.311 https://instagram.com/yeni_uzmanakademi?igshid=j2kucvlxiut

Yeni Uzman Akademi farkıyla İSG eğitimi almak istiyorsanız şimdi, tam zamanı.