İSG EĞİTİMLERDE DEĞİŞMEYEN ADRESİNİZ: YENİ UZMAN AKADEMİ

Yeni Uzman Akademi Ailesi

İstanbul İş Güvenliği Kursu olan Yeni Uzman Akademi olarak uzman eğitimciler, geniş  döküman arşivi, güleryüzlü eğitim danışmanlarımız ile iş güvenliği kursu, işyeri hekimliği kursu, işyeri hemşireliği kursu eğitimlerini vermekteyiz.

 İş sağlığı ve güvenliği hizmetler gün geçtikçe önem kazanmaktadır. Kurumumuz İstanbul işyeri hekimliği eğitimi kursu Yeni Uzman Akademi, iş sağlığı ve güvenliği alanında kalifiyeli İSG Uzmanı yetiştirmek için saha tecrübesine sahip eğiticilerin yanında akademik alanda yetkin eğiticilerin deneyimlerinden de yararlanmaktadır. İş sağlığı ve güvenliği alanında eğitimler düzenleyen kurumumuz bu alanda 7 yıllık tecrübeye sahiptir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Nedir?

İşyerlerinde üretim ve hizmet faaliyetleri esnasında çeşitli sebeplerle ortaya çıkabilecek ve sağlığa zarar verme riski olan koşulların önceden tespit edilerek ortadan kaldırılması amacıyla yapılan sistemli ve bilimsel çalışmaların tümünü iş sağlığı ve güvenliği olarak tanımlamamız mümkündür.  Bu çalışmalar işveren, iş sağlığı ve güvenliği uzmanı ile işyeri hekimi işbirliğiyle yapılır.

İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanı Kimdir?     

İş sağlığı ve güvenliği uzmanı, iş yeri dâhilinde oluşabilecek bütün risk etmenlerinin ortadan kaldırılması ve önlenmesi amacıyla prosedürler geliştiren ve uygulan kişidir. İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanları görev yapabilmek için Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca sertifikalandırılır.

Kimler İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanı Olabilir?

İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanı olabilmenin belli şartları ve eğitimleri vardır. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenen bu şartların yerine getirilmesi gerekmektedir.

Bakanlığın belirlemiş olduğu şartları İstanbul iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi olarak sizin için madde madde ele alarak gereken açıklamaları yapacağız.

  • Uygun Diplomaya Sahip Olmak

İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanı olarak görev yapacakların üniversitelerin belli fakülte ve bölümlerinden mezun olmaları şarttır. Bu fakülte ve bölümler ise;   

Mühendislik Fakültesi Bölümlerine

Mimarlık Fakültesi Bölümlerine  

Teknik Eğitim Fakültesi Bölümlerine

Fen Fakültelerinin, Fizik, Kimya, Biyoloji Bölümlerine

Meslek Yüksek Okullarının, İş Sağlığı Ve Güvenliği programlarına ait diplomalara sahip olmak gerekmektedir.

  • İSG Uzmanlığı Eğitimi Almak

İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzman Adaylarının, bakanlıkça yetkili kılınmış eğitim merkezlerinden kurs almaları gerekir.   

 İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimleri Hakkında Genel Bilgiler

Kurs Kayıt İşlemleri

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlığı için eğitim kurumumuza başvuran adaylarımızın

         Diploma

         Nüfus Cüzdanı ( Kimlik ) Fotokopisi

          Kayıt Başvuru Dilekçesi ( başvuruda Yeni Uzman Akademi’den temin edebilirsiniz)  

    Eğitim Süreci

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi, bu alanda uzmanlık unvanı almak isteyen kişilere genel iş güvenliği kurallarını ve kazaların nasıl engelleneceğini öğretmektedir. Kişiler bu konuda uygun analizleri yapmayı ve çözüm önerileri oluşturmayı da bu eğitim sayesinde öğrenir. Daha güvenli bir iş ortamı oluşturmayı hedefleyen bu eğitim sayesinde, iş kazalarının azaltılması amaçlanmaktadır. Eğitim kurumumuz İstanbul iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi iş sağlığı ve güvenliği alanındaki eğitimlerle hizmetinizdedir.

Kurumumuzda iş sağlığı ve güvenliği uzmanlığı eğitimleri 220 saat olarak düzenlenmektedir. Derslerimiz teorik ve pratik eğitim olmak üzere iki bölümden oluşur.

Teorik Eğitim; 90 saat uzaktan eğitim – 90 saat de örgün eğitim olarak işlenir.

Pandemi döneminde İstanbul iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi, örgün eğitimlerini online olarak devam ettirmekte böylelikle de pandemi kurallarına, özellikle de sosyal mesafe kurallarına uyulmasına katkıda bulunmuştur. Örgün eğitimlerin online sisteme taşınması ile Türkiye’nin her yerindeki İSG Uzmanı adaylarına İstanbul iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi farkıyla eğitimi alma şansı doğmuştur.

Pratik Eğitim; Saha ( staj ) eğitimi ise 40 saat olarak uygun işyerlerinde yapılır.    

3 – İSG Sınavında Başarılı Olmak

İş sağlığı ve güvenliği uzmanlığı adayları eğitimlerinin tamamlanmasının ardından ÖSYM tarafından yapılan ve tarihleri daha önceden ÖSYM’nin o yılki sınav takviminde belirlenmiş olan İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG)’ye girmeleri ve yeterli puanı da almaları gerekir. Sınavda başarısız olan katılımcılarımız bir sonraki sınava tekrar kurs almadan yeniden girebilecekleri gibi diledikleri taktirde İstanbul iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin eğitimlerine misafir olarak katılabilirler.

Sertifikalandırma

 ÖSYM tarafından yapılan sınavlarda başarılı olunması halinde,  adaya ilgili bakanlık tarafından iş sağlığı ve güvenliği uzmanlığı sertifikası verilir. iş sağlığı ve güvenlik uzmanı, bilgilerinin İSG Katip uygulaması ‘‘Profesyoneller’’ arasında yer alması üzerine resmi olarak işlem yapabilme hakkı elde eder. 

İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Uzmanlığında Sınıflandırma

İş sağlığı ve güvenliği uzmanları C, B, A sınıfları olmak üzere üç grupta kategorize edilmiştir. C – B – A sınıflarını İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanlığı kariyerinde birer basamak olarak kabul etmek de mümkündür.

C Sınıfı İSG Uzmanlığı: Kariyerin ilk basamağıdır. Az tehlikeli işyerlerine hizmet verir.

B Sınıfı İSG Uzmanlığı: C Sınıfı İSG Uzmanları 3 yıl tam zamanlı olarak çalışmaları ve bu çalışmalarını İSG Kâtip Sözleşmeleri ile belgeleyebilmeleri halinde İstanbul iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi’den B sınıfı eğitimi alıp ÖSYM sınavından başarılı olanlar B sınıfı İSG Uzmanı olabilirler. B Sınıfı İş sağlığı ve güvenliği uzmanları, tehlikeli işyerlerine hizmet verir. 

A Sınıfı İSG Uzmanlığı:  B Sınıfı İSG Uzmanları 4 yıl tam zamanlı olarak çalışmaları ve bu çalışmalarını İSG Kâtip Sözleşmeleri ile belgeleyebilmeleri halinde İstanbul iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi’den A sınıfı eğitimi alıp ÖSYM sınavından başarılı olmaları halinde A sınıfı İSG Uzmanı olabilirler. A Sınıfı İş sağlığı ve güvenliği uzmanları, çok tehlikeli işyerlerine hizmet verir. 

Yeni Uzman Akademi Olarak Bizler,

 İstanbul iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi profesyonel eğitim kadrosu ile A, B ve C sınıfı eğitim alan kursiyerlerine sağladığı imkân ve fırsatlarla eğitim süresince ve eğitim sonrasında yanında olmaya onlara devam ediyor.

 Eğitimlerini İstanbul iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi farkıyla alan her kursiyerimize ücretsiz

  •  Online İngilizce ve Rusça eğitimleri
  •  Online ISO 45001 eğitimleri
  • Online sınav öncesi soru çözüm programları düzenlemekle birlikte
  • İSG sınavlarına hazırlık kitabınız da yine bizden size armağan.

Kurumumuzdan eğitim alsın veya almasın tüm İSG uzmanı adaylarının yararlanabilmesi için ders notlarımızı İstanbul iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin ana sayfasından yayınlıyoruz. Ders notuna ihtiyacı olan herkes ücretsiz olarak indirebilsin diye…

Eğitim kurumunuz İstanbul iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi, sosyal medya aracılığı ile İSG alanındaki tüm gelişmeleri takipçileri ile anında buluşturuyor. Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek İSG gelişmelerinden haberdar olabileceğiniz gibi yine sosyal medya hesaplarımızdan İSG alanındaki iş ilanlarını takip edebilirsiniz. İşte İstanbul iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi eğitim merkezi ile irtibata geçebileceğiniz sosyal medya hesaplarımız: https://www.facebook.com/taner.basol.311 facebook hesabımız ve https://instagram.com/yeni_uzmanakademi?igshid=j2kucvlxiut

Eğitim kurumumuz  İstanbul iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi düzenlediği kurslarla katılımcılarını sadece sınavlara değil aynı zamanda hayata hazırlar.  

Bizlere,  0 212 809 65 89 numaralı telefon ile ulaşabileceğiniz gibi bilgi@yeniuzmanakademi.com e –posta adresimizi üzerinden de ulaşabilirsiniz. Ayrıca ana sayfamızda bulunan formu boşluk bırakmadan doldurup bize gönderirseniz Uzman akademi’nin eğitim uzmanlarımız sizinle telefon bağlantı gerçekleştirerek hem sorularınızı yanıtlayacak hem de kayıt işlemleri için rehberlik edecektir.

Sağlıklı ve Güvenli günlere hep beraber el ele

                                                      Yeni Uzman Akademi